tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

TTO Ekibi olarak size nasıl yardımcı oluyoruz?

Gelişen teknolojinin fırsatlarını analiz ederek günümüzde, ülkemizde ve dünyada bulunan mevcut problemleri dijital olarak çözüme ulaştıracak girişimcileri İş Modeli, Şirketleşme, Sunum Teknikleri, Asansör konuşma çalışmaları ve yatırımcıya ulaşma yönünde destekliyoruz.

Öğrencilerimizin fikir aşamasında ki girişimlerini ön kuluçka aşamasında eğitim modülleri ile geliştirmekteyiz. Ön Kuluçka aşamasında Şirketleşme ve Girişimcilik faaliyetlerinin yanında patent, fikri ve sınai mülkiyet hakları gibi konularda da girişimcilerimizi bilgilendiriyor ve yeni açılan hibe, fon desteklerini kendilerine duyurmaktayız. Pivot eden girişimlere iş modellerini yeniden dizayn edip farklı stratejik yaklaşımlar ile maliyet çizelgeleri, raporlama ve finansal süreçlerin yönetimi hakkında mentorlük hizmetleri sunuyoruz.

Girişimcileri destekleyen kurum/kuruluşlara başvuru sürecinde destek olup mentorlük süreçlerini gerçekleştiriyoruz.

Akademisyenlerimizin, akademik proje çalışmaları veya mevcut sorunları çözecek girişim fikirlerini desteklemekteyiz bu destekler danışmanlık, ticarileşme, web tasarımı, hukuki süreçler vb. hizmetlerin yanında birçok sanayi kuruluşu ile entegre çalışıp  spin-off (üniversite çıkışlı firma) sayısını artırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştiriyoruz.